asdasd
Ürün sepete eklendi
up
SPONSORLUKLAR
SPONSORLUKLAR

 


1. Kenan SOFUOĞLU 


Kenan Sofuoğlu, 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğmuştur. Aslen Trabzon’ludur. Motor tamircisi olan İrfan Sofuoğlu babasının dört çocuğunun üçüncüsüdür. Abilerinin adı Bahattin ve Sinan’dır. Ailecek motor yarışçılarıdır. Anneleri Nuray Sofuoğlu’dur. Bir kız kardeşi vardır.Bu sezon 6'ncı, Supersport kariyerindeki 38'inci zaferini elde eden Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010, 2012 ve 2015'in ardından 5. kez Supersport şampiyonu oldu.


 


 


2.Toprak RAZGATLIOĞLU 


 


2012 yılı seçmelerinde 106 kişinin yer aldığı Red Bull Rookies Cup yarışmasında hak kazanan Toprak Razgatlıoğlu bu ünvana sahip olan ilk Türk Motosikletçidir. Şampiyonadaki 2. sezonunda Sachsenring yarışında kürsünün zirvesine çıkmış ve sezonu 123 puanla 6. olarak tamamlamıştır. Avrupa Superstock 600 Şampiyonasında yarışan Toprak Razgatlıoğlu sezonun bitmesine 2 yarış kala şampiyonluğunu ilan ederek büyük bir başarıya imza atmıştır. İtalya’da düzenlenen yarışmada ilk 4 etaptan galip ayrılan Toprak Razgatlıoğlu İtalya’daki yarışmada 3. sırayı alarak pilotlar klasmanında puanını 141’e çıkarmış ve en yakın rakibinin 55 puan önünde sezonu şampiyon olarak tamamlamıştır. Toprak Razgatlıoğlu Antalya Alanya doğumludur. Motosiklet camiasında Tek Teker Arif olarak bilinen Arif Razgatlıoğlu’nun oğludur. Aslen baba tarafından Adapazarı Sakarya’lıdır.


 


3.Şule Özürun BENDLER 


Motosikletiyle Afyonkarahisar'dan tek başına çıktı, 11 bin kilometre yol kat etti. İran-Pakistan-Hindistan-Nepal rotasını yapan ilk Türk kadını Şule Özürun Bendler, bu yolculuğu kadına yönelik şiddet, taciz, istismar ve ayrımcılığa dikkat çekmek üzere yaptı.


 


4.Ercan DİNAMİT 


 Babam, dedem derken aile olarak motorcu bir aileden geldiğimi söyleyebilirim. Üçüncü kuşak motosikletçi bir aile sayılırız. Motorcu bir aileden gelince, 6 yaşında motosiklet kullanmaya başlamam çok da beklenmedik bir durum olmadı. 6. yaşından 30 yaşına kadar motosikletle temas halindeki bir sürücü olarak yarışlarla iç içe epey bir dönem geçirdiğimi de söylemeliyim. Enduro, Motocross, Drag ve 600cc A ve B grubunda da pist yarışlarında yer aldım. pek çok birinciliğim var, ama yaşanan şansızlıklardan dolayı Türkiye Şampiyonluğum yok. Federasyonda yarışçı, mağazacı, sürücü olarak motosikletlerin her noktasında severek yer aldım. Geçen sene ise Türkiye Ralli Şampiyonası'nda co-pilot olarak bulundum ve gelecek sezonda da yer almayı planlıyorum.


 


5.Özdem Veli ERDEM 


Motoron, yayın hayatına 2005 senesinde başlayan ve Özdem Veli Erdem'in sahibi olduğu Detay Multimedia tarafından çıkarılan aylık, ulusal motosiklet kültürü dergisidir.